Mac@Dev

Dvojí svět – Microsoft a Apple – Investice do budoucnosti vašeho týmu

Mnoho firem v Evropě běží na již existující infrastruktuře postavené primárně na technologiích Microsoftu. V žádném případě zde nepřicházím s argumentem, že byste měli tento svět nyní ve vaší firmě opustit. Naopak, chci se s vámi podělit o myšlenku, jak kombinovat to nejlepší z obou světů - Microsoftu a Apple - tím zefektivnit vaše, nejen, programátorské týmy a vytvořit prostředí připravené na další růst vaší firmy.

Dvě technologie, jedna strategie

Začněme tím, co už víme. Mnoho společností v Evropě využívá Microsoft, ale stále více zaměstnanců žádá Apple produkty, které znají z domácího prostředí. Řízení obou těchto technologií v jedné firemní infrastruktuře může být snadné s pomocí MDM řešení (Mobile Device Management). Pro Microsoft zde máme Microsoft InTune a pro Apple zařízení je v dnešní době nejvhodnějším řešením zřejmě JAMF. Obě tato řešení mohou souběžně využívat IdP Microsoftu pro pokročilé řízení správy přístupu, napříč celou firmou.

Investice, nikoli dvojité náklady

Možná si říkáte: "Tohle přece bude stát dvojnásobek!". Ale není tomu tak. Ano, počáteční náklady na implementaci obou systémů mohou být vyšší, obzvláště, pokud zařízení Apple do dnes nejsou řízena žádným MDM. Osobně ale vnímám krok zavedení paralelních světů jako investici do budoucnosti, a vás k tomu také vyzývám. Už dnes vidíme trend rostoucího počtu Apple zařízení v pracovních prostředích, který bude stále jen silnější.

Kompatibilita a spolupráce

Díky moderním nástrojům, jako je JAMF pro Apple a Microsoft InTune pro zařízení na operačním systému Windows, může vaše IT oddělení snadno spravovat obě prostředí a zajistit, aby spolu efektivně spolupracovaly. Je to možné i plně pouze z Microsoft InTune, které v posledních měsících získává nové funkcionality. Prostředí JAMF však jako dlouholetý Apple partner umožňuje pokročilou správu Apple zařízení, a všichni chceme přece to nejlepší možné řešení.

Nábor a zadržení talentů

Apple produkty nejsou jen „módou“. Stávají se silným argumentem pro HR při náboru nových talentů. Mladší generace a top talenty často preferují Apple zařízení pro jejich intuitivní ovládání a čistý design. Často se dokonce stávají v posledních letech rozhodujícím faktorem při výběru pracovní pozice daného výkonného jedince. Tato perspektiva pak výrazně mění pohled na to, jaký význam má zavedení a dobrá správa těchto zařízení ve firemních sítích.

Budoucnost je kombinovaná

Jsem přesvědčen, že budoucnost je v kombinaci obou světů. Ačkoli Microsoft bude i nadále dominantní silou v mnoha obchodních segmentech, Apple získává na popularitě a stává se nezbytným nástrojem pro moderní pracovní týmy a posiluje svoji pozici v B2B sektoru. Tento trend je viditelný po celém světe a projevuje se také stále silněji v České Republice.

Vývojářské týmy na Apple

Zavedení podpory Apple zařízení do vývojářských týmů může být zajímavou výzvou. Specifické nástroje, prostředí a zaběhlé způsoby práce těchto týmů vytváří nesnadnou cestu. U všech společností, kde se rozšíření Apple zařízení povedlo však víme, že se jedná pouze o vstupní bariéru, se kterou vám můžeme pomoci. Vývojáři si cení rychlejšího a stabilnějšího prostředí, které jim Apple nabízí, a zvykají si na něj velmi rychle. Návrat na stanice s Windows OS je dle statistik pouze v jednotkách procent - a to v naprosto specifických případech.

Závěrem

Je čas přijmout dvojí svět technologií a využít ho ve prospěch vašeho týmů a firmy jako celku. Prozkoumejte možnosti MDM řešení a zapojte svůj tým do diskuse o budoucnosti vaší firemní technologie. Věřte mi, investice do tohoto přístupu se vyplatí.


Spojte se s námi

Máte dotaz nebo byste chtěli konzultaci k tomu, jak Mac implementovat ve vaši firmě? Ozvěte se a vše probereme na callu nebo osobní schůzce. 
Odebírejte newslettery
Nechcete si nechat ujít nové články, videa či eventy? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a budete mít vždy aktuální informace.

© 2023 Mac@Dev by iBusiness Thein

Vytvořeno na Macu.